Sayın Valimiz Mehmet AKTAŞ ve Eşi Sibel AKTAŞ, Şırnak Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen iftar programında Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz ile bir araya geldi.
 
Ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Şehitlerimizin yakınlarının ve saygıdeğer Gazilerimizin onuruna düzenlenen iftar programına Sayın Valimizin yanı sıra Vali Yardımcısı Sercan GÖKDEMİR, İl Emniyet Müdürü Ömer USLUSOY, İl Jandarma Komutanı Selçuk YILDIRIM, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Selahattin GÜVEN, Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri ve Kahraman Şehitlerimizin yakınları ve Gazilerimiz katıldı.
 
Şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri onuruna verilen iftar yemeği öncesi konuklarıyla yakından ilgilenen Vali Mehmet AKTAŞ ile eşi Sibel AKTAŞ masaları tek tek gezip, Şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleriyle sohbet etti.
 
İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Vali AKTAŞ, Ramazan-ı Şerif vesilesiyle hep birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ‘Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin sayesinde bugün burada huzurlu bir şekilde iftar yapmaktayız. Onların fedakarlıkları ve haklarını hiçbir şekilde ödeyemeyiz’ dedi
 
Vali AKTAŞ konuşmalarının devamında;
 
“Bugün bu topraklarda Şehit ve Gazilerimizin ödediği bedel sayesinde özgür bir şekilde ibadetlerimizi yapabiliyoruz, ezanlarımız okunuyor ve namusumuz ile çalışıp yaşayabiliyoruz. Üzerinde yaşadığımız Anadolu Coğrafyasına ayak bastığımız günden, 1071’den beri özgürlüğümüzün bedelini ödüyoruz. Düşmanlarımız gerek açık açık gerekse içimizden devşirdiği hainleri harekete geçirerek bize saldırıyorlar. Bildiğiniz üzere yaklaşık otuz beş yıldır ilimizin merkezinde olduğu ülkemizin bu bölgesinde emperyalist güçlerin içimizden devşirdiği hainlerin saldırılarıyla yüzlerce, binlerce şehit verdik. İlimizde 1984 yılından beri 1930 kahramanımız şehit, binlercesi de yaralanıp gazi olarak vatanımızın bölünmez bütünlüğünü göğüslerini siper ederek müdafaa etmişlerdir. Geldiğimiz gün itibariyle bu mücadele hem yurt içinde hem de yurt dışında kahramanca devam ediyor. Ordumuz, Polisimiz, Jandarmamız ve Korucularımız hainleri sizlerin de desteğiyle büyük ölçüde bertaraf etti. Aynı azim ve kararlılık ile devam edeceğiz ve hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız. Siz değerli Şehit ailelerimizi şahsım, devletim ve milletim adına şehitlerimizin gösterdiği kahramanlıktan dolayı yürekten tebrik ediyorum. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, kapımız gönlümüz her zaman sizlere açıktır. Bu gün bu iftar sofrasında bizimle olduğunuz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum.Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor ve onların anısı önünde saygıyla eğiliyorum.”
 
Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programından sonra Vali AKTAŞ, misafirleri ile sohbet ederek taleplerini dinledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.